Przygotowałem dla Was kolejny, sześćdziesiąty siódmy już Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy. Dziś o tym co można zrobić z Aeropressem, bądź jak powstają ekspresy. Zapraszam!

  1. facebook.com/coffeevine – Aeropress nie do kawy – Wesoły, śmieszny, luźny filmik o tym, jak można wykorzystać Aeropress do innych zadań niż parzenie kawy.
  2. jimseven.com – czy specialty się kończy? – Wpis Jamesa Hoffmanna o tym, czy kawa specialty przestanie być czymś elitarnym, a zacznie być powszechna. Temat ten poruszałem również na blogu i swojego zdania się trzymam w tej kwestii.
  3. forum.wszystkookawie.pl – wycieczka do fabryki LaMarzocco – Michał, jeden z użytkowników forum.wszystkookawie.pl, odwiedził fabrykę słynnej LaMy w okolicach Florencji. Pod tym adresem można przeczytać o jego wrażeniach, poznać nieco historię tych ekspresów i zobaczyć, jak współcześnie produkuje się je.
  4. kickstarter.com – Voltaire – Projekty kawowe często sięgają po crowdfunding jako źródło finansowania. Z różnym skutkiem. Wśród najbardziej rozpoznawalnych, które odniosły sukces, można wskazać choćby Acaię, chyba najbardziej pożądane wagi przez baristów i coffeegeeków, bądź Cafflano. Jest też pasmo różnych niepowodzeń i po prostu nietrafionych pomysłów, które nie podbiły serc miłośników kawy. Do jakiej grupy zaliczycie inteligentny młynek Voltaire, który ma podobno mierzyć świeżość kawy, łączyć się z internetem i dobrze mielić? Oceńcie sami.
  5. kawa.pl – 50 instagramowych profili z kawą w tle – Znalazłem się w zestawieniu przygotowanym przez portal Kawa.pl o ciekawych profilach na Instagramie, w których kawa mocno się przebija.

Ponadto, od wczoraj możecie przeczytać na blogu o Flateksie, czyli filtrem do chemeksa czy drippera V60, który chciałby zastąpić Wam wszystkie, papierowe, jednorazowe filtry. Czy jest to możliwe? Przeczytajcie recenzję!

Muzycznie nie może się obejść bez najnowszego kawałka Taco Hemingwaya Wiatr. Ciągle chodzi mi po głowie, chyba nawet mocniej niż też świeży Deszcz na Betonie.

A tu powrót do klasyki, czyli Łona/Webber i To Nic Nie Znaczy, wciąż niestety bardzo aktualny.

Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. Komentujcie, udostępniajcie, przekazujcie dalej!