Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy, ten jedyny i niepowtarzalny, gości u was już… Sześćdziesiąty dziewiąty. Przyznając bez bicia, że nie oznacza to realnych, regularnych sześćdziesięciu dziewięciu tygodni, tworzy to już całkiem pokaźny okres czasu. Mam nadzieję, że nadal chcecie więcej!

  1. europeancoffeetrip.com – Włoska Trzecia Fala – na łamach PopularCoffee wspominałem już nieraz o tym, co dzieje się we Włoszech, jak tam postrzegana jest nowa, trzecia fala kawowa i jak się tam mają palarnie specialty. Generalnie, w porównaniu do innych państw europejskich, szału nie ma, ale ekipa European Coffee Trip pokazuje, że coś się w tej kwestii powoli zmienia.
  2. kawopijcy.wordpress.com – Czy warto czyścić sprzęt? – odpowiedź na to pytanie jest oczywista – warto i trzeba. Krzysiek Barabosz z opolskiej Kofeiny pokazuje, jak można to robić i przedstawia kilka argumentów potwierdzających tezę o potrzebie utrzymania czystości kawowego sprzętu.
  3. sprudge.com – Połączenie SCAE i SCAA – Członkowie SCAE oraz SCAA, czyli Specialty Coffee Associacion of Europe oraz America postanowili w oddzielnych głosowaniach, że dobrym pomysłem byłaby unifikacja i połączenie tych dwóch organizacji. Celem jest oczywiście jeszcze lepsza promocja kaw specialty na świecie. Powstaje pytanie – jak to ma teraz wyglądać. Na łamach sprudge.com można przeczytać o tym, co może nastąpić dalej. Pada nieco gorzkich słów pod kątem SCAA.
  4. youtube.com/BRISMANexBARISTAcrew – Preinfuzja – Choć kawałek Preinfuzja ma już przeszło dwa lata, wiem że nadal są osoby, które go nie słyszały. A to rapowy, kawowy klasyk. Gaca z poznańskiej legendy, Brisman Kawowy Bar (tak, stamtąd też pochodzi Aga Rojewska) rapuje o dobrych kawkach.
  5. businessinsider.pl – Kawa a zdrowie – Już dawno nie było żadnego artykułu o tym, jak kawa dobrze bądź niedobrze wpływa na nasze zdrowie. Więc w ramach ciekawostki i poznania chyba już setnego punktu widzenia naukowców, podrzucam Wam tu tekst z portalu Business Insider. Chyba nie muszę mówić, że trzeba brać wszystko nie do końca na poważnie i z dystansem.

Na blogu pojawił się ostatnio mój nowy tekst, z pogranicza poprawiania smaku kawy i kawowego savoir-vivru, czyli odwieczne pytanie filiżanka czy kubek? Po weekendzie pojawi się nowy test, który zainteresuje miłośników Aeropressu.

Muzycznie, coś bardzo letniego i pozytywnego – M. P. i Good Life

A kilkanaście godzin temu pojawił się nowy singiel polskiej artystki – Bovska i Haj. Bardzo lubię jej wokal i teksty. Polecam!

To tyle, co przygotowałem dla Was na ten Czarny Tydzień. Może wydawać się, że ostatnio blog nieco podupadł, ale to mylne wrażenie. Intensywnie działam dla dobra dobrej kawy i na pewno będą tego efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.