Pora na kolejną, siedemdziesiątą już garść (czyli trzydzieści pięć par rąk by wyszło) wieści ze świata kawy i jego pogranicza. Zapraszam do lektury i do klasycznej części muzycznej!

  1. europeancoffeetrip.com – kawowy Kraków – European Coffee Trip bierze pod lupę ponownie polskie lokale. Tym razem Kraków. Więc jeśli ktoś z Was nie wie, gdzie pójść na kawę w tym pięknym, polskim mieście, może posiłkować się pomocą kolegów zza granicy.
  2. vimeo.com/papayafilms – o warszawskim Relaksie w filmowych kadrach – Kawiarnia Relaks w Warszawie to miejsce bardzo znane i ważne na polskiej scenie kawowej. W skrócie o Relaksie w bardzo ładnych kadrach. Polecam obejrzeć!
  3. dailycoffeenews.com – kawa w rękach i w wykresach – Interesujący artykuł na łamach Daily Coffee News, o tym, przez ile rąk musi przejść kawa podczas wszystkich procesów jej pozyskiwania. To naprawdę potężne liczby! Do tego w tekście znajdują się interesujące wykresy i obserwacje dotyczące tego, jakie wahania wilgotności ziaren mają miejsce podczas produkcji, czy z jakimi temperaturami się spotyka i jak to wpływa na efekt końcowy. Może i specjalistyczny oraz niszowy tekst, ale warty przejrzenia.
  4. dailycoffeenews.com – elektryczny młynek Hario – Jak dla mnie – pełne zaskoczenie! Japońskie Hario, producent najsłynniejszych dripperów V60 oraz szeregu akcesoriów, w 99% przypadków nie zawierających żadnej elektroniki czy elektryczności, zaprezentowało… Młynek elektryczny. Bardzo jestem ciekaw, jak będzie się sprawował w praktyce.
  5. maxim.com – kawa, jajka i kiełbaski – Potrzeba matką wynalazków, mawiają. Dlaczego więc nie skompresować tradycyjnego, anglosaskiego śniadania w jedno urządzenie? Ubrany w design lat ’50. XX wieku, który potrafi przypaść do gustu, ekspreso-tostero-grill to propozycja nie do odrzucenia dla fanów grzanek z jajkami sadzonymi i kiełbaskami, popitych cup of joe. Wszystko na raz! Tyle szczęścia!
  6. drop.com – Drop & H&M – Choć to lakoniczna informacja prasowa, uważam ją za interesującą w kontekście całokształtu zjawiska. Otóż słynna, sztokholmska, uwielbiana przeze mnie, palarnia, Drop Coffee Roasters, będzie wystawiać się przez wrzesień w nowo otwartym sklepie H&M Home. Czyli połączenie dużej, znanej sieci sklepów z doskonałą kawą. Na pewno dotrą do szerokiego grona odbiorców, którzy niekoniecznie z dobrą kawą mieli coś kiedyś wspólnego. Powodzenia!

Kącik muzyczny? Proszę bardzo! Na początek coś, co ogromnie przypomina mi utwory Bonobo i doskonale się tego słucha – Fallgrapp i utwór Vlasy.

Natomiast REMI i Sangria przywołuje mi przed oczy obraz Nowego Jorku z lotu ptaka, oświetlonego zachodzącym słońcem, o!

Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.