Październik, październik… Jesień w pełni, drobny deszcz sepleni na parapecie, a idąc z parasolem i tak ma się wrażenie że pada także od dołu. Więc kto może, niech zostanie dziś w domu z kubkiem (albo dwoma) kawy i zorganizuje sobie zajęcia pod dachem. Preludium niech będzie kilka artykułów, które znalazłem w ostatnim czasie.

  1. facebook.com/proinfuzja – ostatnia runda! – Czwarta, ostatnia runda Pro-Infuzja Barista Challenge już w najbliższy piątek, 14.10 w Warszawie, w kawiarni Kofi Brand. Koniecznie przyjeżdżajcie do stolicy!
  2. jimseven.com – czy barista potrafi zrobić tylko kawę? – Ważny artykuł, który ukazał się kilka tygodni temu na blogu Jamesa Hoffmanna. O problemach z zatrudnieniem i pracownikami w branży kawiarnianej i o tym, czy barista to tak naprawdę osoba, która tylko potrafi przygotować kawę?
  3. perfectdailygrind.com – czym jest kwasowość? – Pijąc kawę, zwłaszcza tę dobrą i najlepszą, nie da się pominąć tematu kwasowości i kwaśności w kawie. To naturalnie występujący element, który ma potężny wpływ na ostateczny profil smakowy danych ziaren. Oczywiście wpływ ten może być pozytywny lub negatywny.
  4. annual.myshopify.com – The Annual – World Aeropress Championship – jedne z najbardziej ciekawych, punkowych i oryginalnych zawodów kawowych w wydaniu światowym. Od dziewięciu lat, rok w rok. Z tej okazji wydano interesującą publikację, w której znalazły się zdjęcia ze wszystkich imprez, plakaty wszystkich krajowych mistrzostw, no i przede wszystkim, mistrzowskie przepisy. Musi być ciekawe prześledzenie, jak przez te lata zmieniały się przepisy i style parzenia. Jeśli zamówicie publikację The Annual przed 14.10, można złapać 10% zniżki przy użyciu kodu 'earlybird’.
  5. perfectdailygrind.com – elektryczny młynek Hario – Japońskie Hario, producent całej gamy produktów kawowych z najsłynniejszym dripem V60 na czele pokusił się o wypuszczenie na rynek swojego pierwszego, elektrycznego młynka do kawy. Czy będzie hitem? Dopóki nie będę miał możliwości go sprawdzić, ciężko ocenić. Wygląda jak konstrukcja Graefa, który nie jest najwyższą półką młynkową, ale sprawdza się w domowych sytuacjach. Na łamach PDG są już pierwsze filmy i opinie na temat tego sprzętu.
  6. io9.gizmondo.com – bądź po czarnej stronie mocy – Fanów serii Star Wars można spotkać na każdym kroku. Jest to fenomen, który pociąga za sobą oczywiście konsekwencje marketingowe – figurki, książki, koszulki, ba, nawet klapki – crocsy! Więc dlaczego by nie French Press w kształcie R2-D2? Choć sam nie dałem się porwać jakoś Star Warsom, pomysł świetny!
  7. itunes.apple.com – kawowy iMessage – Jeśli używacie mobilnych sprzętów Apple z najnowszym systemem iOS 10, możecie w swojej aplikacji iMessage ustawić trzeciofalowe, kawowe ikonki i używać ich w komunikacji ze znajomymi. Podobają mi się!

Ponadto, na blogu w ostatnim czasie pojawił się test czajniczka do parzenia kaw alternatywnych, Fellow Stagg Kettle oraz recenzja Ekwadoru Loja z warszawskiej palarni Coffeelab. A po zrobieniu sobie dobrej kawy, zapraszam do obejrzenia mojej interpretacji kawowej jesieni, która nawinęła mi się ostatnio pod obiektyw.

Muzycznie kawałek Who Wants it bardzo mi przypadł do gustu.

Natomiast Paris 12 to klimat bardzo jesienny, melancholijny, z pięknym, ascetycznym, kobiecym wokalem.

Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.