Czarny Tydzień już jest! Zapraszam Was do lektury najnowszych i najciekawszych nowych ciekawostek ze świata kawy! Dziś między innymi o tym, czy jakość sama się obroni oraz o tym, jak dobrze przygotować espresso i kawy alternatywne.

  1. coffee-mind.com – jakości trzeba pomagać? – Bardzo rozbudowany i rzeczowy artykuł o pewnym eksperymencie, w którym to w ślepych testach porównywano kawę wysokiej jakości i tę komercyjną. Badania przeprowadzono na ludziach spoza branży kawowej, na laikach. Wyniki są zastanawiające.
  2. home.lamarzocco.com – domowe espresso – Krótki poradnik przygotowany przez zespół LaMarzocco o espresso w domu. Na pewno każdy z Was znajdzie jakiś detal dla siebie.
  3. fivesenses.com.au – domowe alternatywy – A jeśli ktoś nie chce espresso, to tu z kolei znajdzie kilka przepisów na kawy przelewowe. Propozycje zostały przygotowane przez Five Senses Coffee z Australii – bardzo cenionej palarni. Tu na pewno znajdziecie ciekawe porady!
  4. scottrao.com – namaczanie – Pozostając jeszcze w klimatach dobrych rad. Scott Rao rozpisał na części pierwsze ważny element przy parzeniu kaw metodami alternatywnymi. Chodzi o tzw. preinfuzję, czyli wstępne namaczanie kawy przed samym procesem właściwego parzenia.
  5. buzzfeed.com – ostoja spokoju przy kawie – Ten klient jednego ze Starbucksów w Hong – Kongu stał się szybko gwiazdą internetu. Wszystko przez jego stoicki spokój – niewzruszony powodzią siedział w jednej z kawiarni popularnej sieciówki, popijając swój napój. Zobaczcie koniecznie zarówno oryginalne zdjęcie obrazujące tę sytuację, jak i doskonałe przeróbki internautów.

Ponadto, na blogu pojawiło się ostatnio sporo ciekawych rzeczy. Przede wszystkim wywiad z Mistrzem Świata Aeropress 2016, Filipem Kucharczykiem. Rozmawiałem z nim o kawie, o polskiej scenie kawowej i paru innych kwestiach. Opublikowałem także test dużego, gastronomicznego ekspresu przelewowego Marco BRU. Wzbudził on Wasze duże zainteresowanie. Wcale mnie to nie dziwi. Wszak sam jest duży!

A jeśli poszukujecie jakiejś nowej, świeżej kawy, recenzowałem Kostarykę ze szwedzkiej palarni da Matteo.

Nie zapomniałem oczywiście o sekcji muzycznej. Bardzo wpadł mi w ucho utwór Death Valley zespołu My Jerusalem

A co powiecie na Benjamina Clementina, w wersji koncertowej? Utwór Nemesis doskonały na jesienny czas.

Poza blogiem także sporo dzieje się kawowego u mnie, są nowe projekty i pomysły. Na bieżąco będę się z Wami dzielił! Nie mogę się doczekać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.