Listopad, chłód już odczuwalny, dlatego kubek dobrej, pachnącej kawy jak najbardziej wskazany! A pod tę kawę zapraszam do lektury najświeższego Czarnego Tygodnia, czyli zbioru nowości i ciekawostek ze świata kawy oraz okolic.

  1. facebook.com/scaepl – Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2017 – Od środy do piątku (16-18.11.2016), w Krakowie, odbędzie się festiwal SCAE oraz Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2017. Widzimy się! Oczywiście PopularCoffee obejmuje patronatem medialnym imprezę!
  2. perfectdailygrind.com – Burbon vs. Caturra – Odmiana botaniczna kawy jest bardzo ważnym wyznacznikiem tego, jaki profil smakowy może dać w filiżance. Na łamach PDG ciekawie przedstawiono różnice i charakterystykę dwóch bardzo popularnych odmian – Burbonu i Caturry.
  3. prima-coffee.com – Czy mielenie kawy na bieżąco jest zawsze dobre? – Natknąłem się na ciekawy artykuł stawiający przewrotne pytanie – czy zawsze opłaca się mielić kawę tuż przed parzeniem? Okazuje się, że… To zależy. Jest kilka wykresów, różne młynki, przeczytać warto!
  4. freshcup.com – narzędzia do cuppingu – Jakiś czas temu pisałem na blogu o tym, jak zrobić cupping we własnym, domowym zaciszu. Wiem, że wielu z Was powraca do tego tekstu. Na łamach FreshCup.com macie taki telegraficzny skrót tego, jakie narzędzia Wam się przydadzą.
  5. katrinhuth.de – wyrzuć jednorazówki! – Jedna z blogerek, Ktinka, popełniła słuszny tekst o tym, że warto przerzucić się z jednorazowych kubeczków na wynos w kawiarniach, na własne, wielorazowe. Niby oczywiste, a jednak jakoś ludzie nie myślą o tym.
  6. home.lamarzocco.com – proporcje w świecie – O tym, jaki jest idealny balans między ilością zmielonej kawy, a przelanej przez nią wody, czyli proporcja, czyli ratio, toczą się boje od dawna. Na portalu LaMarzocco w bardzo przystępny sposób przedstawiono wady i zalety kilku najpopularniejszych proporcji stosowanych przy espresso.

Na blogu od ostatniego Czarnego Tygodnia pojawił się mój test kawowej, polskiej subskrypcji Coffee12 oraz recenzja bardzo dobrej Etiopii z japońskiej filii Blue Bottle Coffee.

Muzycznie? Proszę bardzo. Tanecznie i elektronicznie French 79 od Hush Hush:

Natomiast pięknie, uwodząco, po polsku śpiewa Maja Kleszcz w utworze Zanim Wstanie Miasto. Gorąco polecam!

Miłego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.