Ani się człowiek nie obejrzał, a tu go dopadła kolejna sobota. Oznacza to tygodniową dawkę ciekawostek i linków ze świata kawy oraz nieco dobrej muzyki. Całość oczywiście za darmo, specjalnie dla Was! Dziewiąty „Czarny Tydzień”, czyli Kawowy Przegląd Prasy już jest!

1. SprudgeLive.com – Zawody Big Central Barista Competition – Relacja z zawodów Big Central Barista Competition. Choć to nie nasze podwórko kawowe, warto przejrzeć ją ze względu na to, by zobaczyć z czym można łączyć kawę, by uzyskać niesamowite drinki.

2. MyVessyl.com – Smart Kubek – W dzisiejszych czasach wszystko jest smart – telefon, telewizor czy pralka. Nic więc dziwnego, że manią tą jest dotknięty nawet kubek termiczny. Vessyl czuje co jest do niego wlane i wyświetla wartości odżywcze naszego napoju. Ciekawe, na jakiej zasadzie to działa. I… czy tak naprawdę to jest potrzebne?

3. Warszawa.gazeta.pl – 10 miejsc na kawę – Wspominałem już niejednokrotnie w swoich tekstach, że pod względem miejsc kawowych w Polsce, Warszawa wiedzie prym. Stołeczna odsłona portalu gazeta.pl przedstawia dziesięć kawiarni, w których można dostać zaparzoną alternatywnie kawę (czyli drip, chemex, aeropress i tym podobne).

4. Sprudge.com i gazowana kawa – Kolejny sposób na kawę – gazowana, jako zimny napój. Piłbym!

5. Munchies.vice.com – Starbucks w Australii – Świetny, ciekawy artykuł o tym, że Australijczycy nie lubią Starbucksa. I to naprawdę nie lubią. To pokazuje kawową mentalność mieszkańców tej niezwykłej krainy.

6. AkcesoriaBaristy@YouTube – Aeropress – na kanale sklepu AkcesoriaBaristy.pl jest już drugi film pokazujący, jak dobrze przygotować fajną kawkę w domu. Tym razem Błażej Walczykiewicz z Coffee Proficiency demonstruje jak poprawinie używać Aeropress. Miałem swój udział w powstawaniu tej produkcji, łącząc pracę zawodową z kawą, kręcąc i montując ją. Zapraszamy!

Jak na „Czarny Tydzień” przystało, nie może zabraknąć dobrej muzyki.

Na początek Bonobo, którego jestem wielkim fanem. Na Spotify jest wersja koncertowa świetnego albumu The North Borders. Utwór Cirrus na żywo, coś cudownego!

Zespół The XX i ich utwór Intro kojarzy chyba każdy, nawet jeśli nie z nazwy, to ze słuchu z pewnością. Ta wersja, bardziej elektroniczna, imprezowa, powinna przypaść Wam do gustu.

A za tydzień kolejny „Czarny Tydzień”!