Oto jest – nowy Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy już w ósmym wydaniu. Mam nadzieję, że znajdziecie tu garść ciekawostek i nowości ze świata kawy, ale nie tylko, a proponowana przeze mnie muzyka umili Wam niejedną chwilę. Zapraszam – Czarny Tydzień może być naprawdę pozytywny!

1. YouTube – własna tabliczka czekolady – Dwudziesto minutowy film pokazujący jak w warunkach domowych zrobić tabliczkę wybornej czekolady od podstaw (czyli ziarna kakaowca)

2. DepartamentOfBrewology.com – design kawowy – Sztuka, design, inspiracja i kawa w jednym. Coś po prostu ładnego, ciekawego, pomysłowego.

3. Warsztaty kawowe 16.11 w Warszawie – Jest jeszcze szansa na zapisanie się na warsztaty kawowe w Warszawie, w Cafe Plakatówka. Zajęcia będą poprowadzone z metod alternatywnych, czyli czegoś, co w łatwy sposób można przenieść w warunki domowe.

4. Nordic Roaster Competition 2014 – wyniki – Skandynawskie palarnie segmentu speciality w świecie wyrobiły sobie już pewną renomę i wiele osób z wielką przyjemnością zaopatruje się w kawy właśnie stamtąd. Początkiem listopada odbyły się skandynawskie mistrzostwa roasterów. Tu dokładna tabela wyników.

5. Wschodnia.tv – Najlepsze tapas – 21-letni kucharz z Chełma wygrał Międzynarodowy Konkurs Szkół Kulinarnych w przygotowywaniu hiszpańskich przekąsek – tapas. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda na świecie w tej kategorii.

6. Research.tamu.edu – Gdy natura ma za nic dobrą kawę i ją niszczy…

Muzycznie dziś po polsku. Najpierw wyborne, polskie skrzypce i zespół Volosi i Polka Ostateczna:

A tutaj już z wokalem, w zupełnie innych klimatach, ale także polskich – Soniamiki, Lemoniada:

I jeszcze, gwoli wyjaśnienia, dlaczego zamieszczam utwory z serwisu Spotify, zamiast YouTube. Skoro w dzisiejszych czasach jest możliwość wsparcia artystów za ich trud tworzenia, to dlaczego tego nie robić? Odtwarzanie muzyki przez serwisy typu Spotify generują zarobek dla twórców, a od użytkownika nie wymaga to żadnej opłaty (choć można wykupić abonament). Myślę, że się ze mną zgodzicie.