Już za kilka dni, w czwartek, 5 listopada, bardzo ważne wydarzenie – Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2016. Warto w tym czasie przybyć do Krakowa i pokibicować tym, którzy będą udowadniać, że potrafią rozpoznawać i smakować kawę jak nikt inny.

Nie, nie pomyliłem się. W najbliższy czwartek odbędą się Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2016, bo właśnie w na przełomie marca i kwietnia 2016 roku mistrz, którego niebawem poznamy, będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Szanghaju.

Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2016 to bardzo prestiżowe wydarzenie w świecie kawowym. Właśnie w tych zawodach wyłania się osobę, która najlepiej jest w stanie rozróżnić próbki kawy pomiędzy sobą. Reguły są bardzo proste. Każdy z zawodników otrzymuje na stole osiem, identycznych zestawów kaw, po trzy filiżanki w każdym z nich. Nie są to kawy parzone metodą cuppingową, a w urządzeniu przelewowym. Zadaniem startujących jest wskazanie jednej z trzech filiżanek w każdym zestawie, w której kawa różni się od pozostałych dwóch. Liczy się celność trafień, a w przypadku identycznych wyników, najkrótszy czas, w którym dany zawodnik wskazał wszystkie niepasujące próbki. Gdyby kogoś interesowały wszystkie szczegóły związane z parametrami, jakie musi spełniać kawa oraz inne detale regulaminowe, warto zajrzeć na oficjalną stronę World Cup Tasters Championship, bo właśnie według tych reguł odbywają się także mistrzostwa krajowe.

O tytuł Mistrza Polski 2016 będzie walczyło trzydziestu czterech zawodników, do ścisłego finału wchodzi sześć osób z najlepszymi wynikami. Eliminacje rozpoczynają się o godzinie 10:15, a finał przewidziany jest na godzinę 15:00. Wszystkie bieżące informacje o mistrzostwach można znaleźć na wydarzeniu facebookowym.

Podczas tegorocznych mistrzostw i ja odegram swoją skromną rolę. Co prawda nie jako zawodnik, tu jest jednak miejsce dla najlepszych, ale będę cały czas w pobliżu – zostałem poproszony przez organizatorów o ładną, fotograficzną dokumentację całej imprezy, więc jeśli tylko będziecie w okolicy sceny, na pewno gdzieś Was ustrzelę.

Natomiast jeśli nie będziecie mogli być akurat tego dnia w Krakowie, nic straconego! Wystarczy, że będziecie śledzić mój profil na Twitterze, gdzie na bieżąco będę Was informował, co się akurat dzieje. Poinformujcie o tym także znajomych! Postaram się również o to, by z finałowego pojedynku przeprowadzić dla Was transmisję poprzez Periscope (szukajcie @popcoffeeblog w aplikacji).

Tak więc, czwartek, 5 listopada 2015, EXPO Kraków, Galicyjska 9, podczas Targów HORECA, Mistrzostwa Polski Cup Tasters 2016 od godziny 10:15. Warto przyjechać też na same targi, gdzie branża kawowa będzie godnie reprezentowana!

Będzie się działo!

Mistrzostwa Polski Cup Tasting