Choć atrakcyjny wzór na dobrze przygotowanym cappuccino nie dodaje mu walorów smakowych, nie ulega dyskusji, że z pewnością lepiej się je pije. Natomiast kiedy zabierają się za to najlepsi bariści w Polsce, można mieć pewność, że efekty będą oszałamiające. Krótko mówiąc – Mistrzostwa Polski Latte Art 2016 już w lutym!

Twórcy świata kawowego zawsze przykładali dużą wagę do tego, jak wszystko, co z kawą związane, wygląda. Ekspresy, młynki, zaparzacze, opakowania… Wszędzie tam można spotkać wyrafinowany design użytkowy zgodny ze współczesnymi trendami. Nic więc dziwnego, że kawy mleczne także zostały poddane upiększaniu, skoro jest taka techniczna możliwość. Jeśli espresso zostanie odpowiednio przygotowane, a mleko prawidłowo spienione, tj. ma konsystencję gładkiego, gęstego jogurtu, przy odrobinie wprawy można wyczarować na powierzchni takiego cappuccino zgrabne serce czy tulipana. Uwierzcie mi, że to jest nic, w porównaniu do tego, co potrafią zrobić profesjonalni bariści. A właśnie tacy zmierzą się 6. i 7. lutego w nadmorskiej Rumi w przestrzeniach Akademii Kawy i Herbaty Darboven, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski Latte Art 2016.

Mistrzostwa Polski Latte Art to jedna z najważniejszych imprez kawowych rangi krajowej. W tym roku o tytuł mistrzowski i prawo do reprezentowania Polski na mistrzostwach świata w Szanghaju będzie walczyło szesnastu baristów z całego kraju. Jak przystało na zawody tego poziomu, wszystko odbędzie się zgodnie z regulaminem World Coffee Events, pod nadzorem certyfikowanych sędziów i opieką polskiej sekcji SCAE.

mistrzostwa polski latte art 2016

Z pewnością będą to emocjonujące zawody. Mistrzostwa Polski Latte Art są rozłożone na dwa dni. Pierwszego dnia odbywają się kwalifikacje, drugiego natomiast finały i wyłonienie mistrza. Warto przybyć w tym czasie do Rumi i poczuć tę całą atmosferę związaną z zawodami. No i napić się dobrej kawy, bo tej na pewno brakować nie będzie.

Natomiast, jeśli ktoś nie mógłby dotrzeć w tym czasie, z pewnością wszelkie kawowe kanały internetowe pomogą Wam zaznajomić się z najświeższymi wiadomościami z pierwszej ręki. Wystarczy na facebooku bądź twitterze śledzić hasztag #mpla2016, a na pewno nic Wam nie umknie!

Więc na podsumowanie

Mistrzostwa Polski Latte Art 2016,

6-7 lutego 2016,

Akademia Kawy i Herbany Darboven, Rumia.

Wydarzenie na Facebooku

Hasztag #mpla2016

mistrzostwa polski latte art 2016
#mpla2016 //fot. własne