Polish Comandante Championship to impreza kawowa, której jeszcze w Polsce nie było, a i na świecie odbyła się raz, w Berlinie. Po stolicy Niemiec przyszła pora na stolicę Opolszczyzny. Zapisy właśnie ruszyły!

Polish Comandante Championship odbędzie się w opolskiej Kofeinie już 18-go lutego, także już tuż tuż! A czym są te zawody? Jak sama nazwa wskazuje, impreza jest ściśle powiązana z ręcznym młynkiem Comandante (o którym pisałem na blogu). Można śmiało mówić już o nim w kategoriach ikony i legendy.

Oczywiście nie będzie konkurencji w kręceniu korbą na czas. Trzeba będzie parzyć kawę. Co Wy na to? 24 zawodników i perspektywa wygrania złoto – czarnego Comandante oraz splendoru. Zasady bardzo proste – start trójkami, każdy otrzymuje kawę (jaka? To tajemnica aż do rozpoczęcia zawodów) i dziesięć minut na zapoznanie się z nią i zaparzenie jak najlepszego dripa. Oczywiście z wykorzystaniem młynka Comandante dostarczonego przez organizatorów.

comandante cup 2017

Spośród trzech kaw przez czwórkę sędziów (w tym minimum dwóch certyfikowanych przez World Coffee Events) wybierana jest jedna. Autor zwycięskiej kawy przechodzi do rundy finałowej, w której spotyka się ośmiu najlepszych zawodników. Finał odbywa się na tej samej zasadzie co eliminacje, jednak zamiast dripa trzeba wykorzystać aeropress, co jest bardzo ciekawym urozmaiceniem.

Zapisy zostały właśnie uruchomione i na szczęście nie panuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Jeśli jesteście zainteresowani (nie musicie być profesjonalnymi baristami i należeć do SCAE), wystarczy wysłać maila do Krzyśka Barabosza – kbarabosz [@] gmail.com – gdzie zawrzecie podstawowe dane:

Imię i nazwisko

Reprezentowaną kawiarnię/firmę lub oznaczenie się jako home barista

Miasto i kraj

Uzasadnienie (najlepiej po angielsku) dlaczego akurat TY powinieneś/powinnaś wystartować w zawodach Polish Comandante Championship

Zdjęcie swojej osoby też jest wymagane

Czas macie do północy, 29.01.2017.

Oczywiście ci z Was, którzy nie zakwalifikują się do zawodów lub nie chcą w nich brać udziału także będą miały co robić w Opolu. Impreza jest rozłożona na dwa dni – 18 i 19.02. Pierwszego dnia odbywają się zawody, wieczorem, w nocy i nad ranem trwa barista party (!!), a drugiego dnia będzie seria warsztatów, szkoleń i cuppingów. Więc będzie się działo!

Pełny regulamin, z którym koniecznie trzeba się zapoznać przed startem, dostępny jest bezpośrednio w wydarzeniu na Facebooku.

Do zobaczenia w Opolu!

polish comandante championship 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.