SCAE Photography Competition – coroczny konkurs mający na celu pokazanie piękno kawy poprzez fotografię. W tym roku wysłałem swoje zgłoszenie i… wygrałem!

From bean to cup: the process. Właśnie w tej kategorii przyznano mi pierwszą nagrodę za zdjęcie, na którym beztrosko parzę kawę w AltoAir, pośród współczesnych przestrzeni Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Przygotowując się do tej sesji, poszukiwałem miejsca i stylu odpowiedniego, aby zgrabnie podłączyć pod design tego drippera. Przyznam szczerze, że jest to moja z bardziej ulubionych sesji dostępnych na blogu. Szukając w archiwach odpowiedniego zdjęcia do kategorii From Bean to Cup od razu pomyślałem o którymś właśnie stamtąd.

scae photography competition 2016
SCAE Photography Competition 2016: From Bean to Cup: The Process //fot. własne

Zgłosiłem jeszcze dwa inne zdjęcia w dwóch kategoriach, czyli poświęconej ludziom świata kawowego oraz szeroko pojęta wizja artystyczna kawy. Tam jednak odbyło się bez znaczących sukcesów.

Rozstrzygnięcie konkursu SCAE Photography Competition 2016 miało miejsce w Dublinie podczas World of Coffee, gdzie odbywały się także Mistrzostwa Świata Baristów, Brewers Cup czy Aeropress (brawa dla Filipa Kucharczyka, który zdobył aeropressowe mistrzostwo!). Niestety, nie mogłem być osobiście w Irlandii, ale Dobre Osoby w postaci Karoliny Kosno z CoffeeDesk i SCAE Polska były na miejscu i mogły odebrać za mnie to wyróżnienie.

A wyróżnienie to dla mnie duże. Pomimo tego, że jakoś w tym roku SCAE Photography Competition przeszło trochę bez echa, nigdzie na łamach kanałów SCAE nie ma wzmianki o tegorocznej edycji, nie wiem jakie inne zdjęcia wygrały, a nagrodą była tylko statuetka (a bodajże w zeszłym roku autor najlepszej fotografii dostał bodajże niewielki piec do wypalania kawy), to wciąż fakt wygranej wzbudza we mnie wielkie poczucie radości.

scae photography competition

Dzięki temu wiem, że to, co robię może się podobać innym i dobra kawa może iść dalej w świat i sprawiać innym przyjemność. A o to w tym wszystkim chodzi. To także większa motywacja do tego, by dalej tworzyć ładne rzeczy i wzbogacać tym bloga, a nuż przekuje się to kiedyś w coś jeszcze większego.

Więc nieco się chwalę, ale tak w słusznej sprawie, żebyście wiedzieli, że Polacy odnoszą kolejne sukcesy za granicą, a co!

Jednak gdyby ktoś z Was posiadał jakieś szersze informacje dotyczące tegorocznej edycji SCAE Photography Competition, będę wdzięczny za jakiekolwiek wieści! Jestem ciekaw innych kategorii, ilości zgłoszeń… Właściwie wszystkiego!

scae photography competition