Oczywiście wzywa nie na stałe, ale najbliższy tydzień będzie bardzo, bardzo kawowy i egzotyczny. Mistrzostwa Świata Baristów 2017 oraz Mistrzostwa Świata Aeropress 2017 odbywają się właśnie w stolicy Korei Południowej… I tam właśnie mnie poniesie.

Foty, foty, foty!

Kiedy Ales i Radek z European Coffee Trip zapytali mnie, czy nie pomógłbym im ogarniać zdjęć podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Baristów i Aeropress w Seulu, nie musiałem się zastanawiać zbyt długo. Takich wydarzeń, w takim miejscu nie można przegapić! No więc jadę, obserwować, dokumentować i chłonąć atmosferę World Barista Championship 2017 i całych targów Cafe Show oraz imprezy World Aeropress Championship 2017 w Cafe Alver (알베르, sic!). Czeka dużo pracy fotograficznej, z naciskiem na europejskich reprezentantów. Ales z Radkiem będą wtedy także w trakcie zdjęć do projektu Aeropress Movie.

Ale nie zabraknie też zdjęć z ulicy i licznych, koreańskich kawiarni, bo tam na pewno z chłopakami z ECT zajrzymy!

Cafe Show, WBC I WAC

Co dzieje się w Seulu? Przede wszystkim duże targi Cafe Show, gdzie setki wystawców zaprezentuje najnowsze rozwiązania związane z kawą, od surowca po filiżankę. Liczę na zobaczenie rozwiązań, które jeszcze nie dotarły na europejski rynek. Powinno być też sporo stoisk mniejszych lub większych palarni kawy, więc będzie można co nieco siorbnąć i zobaczyć, jakie trendy w paleniu, profilach i obróbce zaczynają pojawiać się z dala od tzw. zachodniego podwórka.

W ramach Cafe Show jednocześnie będą odbywać się jedne z najbardziej prestiżowych zawodów kawowych, czyli World Barista Championship. Choć pojawiają się głosy (w dużej mierze słuszne), że sama formuła zawodów powoli staje się nieco archaiczna i nieprzystająca do współczesnych trendów panujących za barem, nie podlega wątpliwości, że same zawody są bardzo dużym i ważnym wydarzeniem w świecie kawy. Polskę będzie reprezentować Natalia Piotrowska z Bless Coffee Roasters (Natalia w 2016 roku startowała jako reprezentantka Irlandii).

aeropress championship

Nie można zapomnieć jednak o Mistrzostwach Świata Aeropress! Choć te zawody mają zupełnie inną formułę, dużo luźniejszą i wręcz hipsterską, nie można umniejszać znaczenia tychże zmagań. Tym bardziej, że ubiegłoroczny tytuł należy do FiIipa Kucharczyka (pod tym linkiem wywiad) z wrocławskiej kawiarni Targowa, więc Mistrz Polski Aeropress 2017, Jasiek Szurek (tu także wywiad oraz film z przepisem Jaśka), stoi przed sporym wyzwaniem, jakim jest utrzymanie tytułu w Polsce.

Nie urywam, że bardzo jestem ciekaw tej imprezy i połączenia koreańskiego wydania hipsterstwa z setkami gości z innych części świata. To nie może być zwykłe wydarzenie.

[wdi_feed id=”1″]

Tak więc śledźcie koniecznie facebooka oraz instagrama (zajrzyjcie też na mój drugi profil poświęcony stricte fotografii już niekoniecznie związanej z kawą), a będziecie na bieżąco z tym, co koreańskie i kawowe. Na instagramie ECT także będzie się dużo działo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.