Światowy Dzień Kawy, choć według kalendarza przypada na 29. września, tak naprawdę jest świętowany na kilka dni przed i kilka dni po. Bo dlaczego mamy się ograniczać tylko do jednego dnia? Aby jeszcze bardziej Wam umilić ten jakże radosny czas, przygotowałem dla Was konkurs!

Światowy Dzień Kawy, choć może mniej popularny niż Dzień Kobiet bądź Noc Kupały, to odpowiedzcie sobie szczerze, w duchu, czyż nie należy się tej Małej Czarnej (bądź Dużej z Mlekiem, jak kto woli) nieco respektu i szacunku? Moim zdaniem bardzo należy się!

Stąd też postanowiłem wydłużyć świętowanie i Światowy Dzień Kawy na blogu potrwa aż do 3. października, a to za sprawą… konkursu, który przygotowałem dla Was.

światowy dzień kawy

Zadanie nie jest trudne! Puścicie wodze fantazji i w komentarzu pod tym wpisem opowiedzcie mi w kilku zdaniach jak powinien wyglądać Światowy Dzień Kawy. Czy to może miałby być dzień ustawowo wolny od pracy, a może powinno zorganizować się wielkie pochody, albo w kawiarniach powinna być kawa za darmo… Pomysłów jest wiele i chętnie dowiem się co Wam chodzi po głowie! A nuż za rok któryś z tych pomysłów uda się wprowadzić w życie?

światowy dzień kawy

Oczywiście jak to konkurs, nie może obejść się bez nagród! CoffeeDesk ufundował dla trzech najbardziej kreatywnych osób kawowe upominki. Dripper Hario V60-02 wraz z filtrami, bardzo słodką kawę pod espresso czy kawiarkę, Brazylię Camocin od Solberga&Hansena oraz powiew lata, czyli bardzo orzeźwiającą, intensywnie owocową kawę do metod alternatywnych, Kenię Karimikui z duńskiej palarni La Cabra Coffee.

światowy dzień kawy

Także czekam na Wasze odpowiedzi do poniedziałku, 3. października, do północy, pod tym wpisem! Regulamin jest bardzo prosty – jest to konkurs organizowany przeze mnie, nie ma nic wspólnego z facebookiem ani innymi portalami społecznościowymi, pomysły mają być Wasze, autorskie. Wybiorę trzy najciekawsze, najbardziej kreatywne, moim zdaniem, komentarze i każdy z autorów otrzyma po jednej nagrodzie.

NAGRODZENI:

Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Miałem trudny orzech do zgryzienia i bardzo żałuję, że nie mogłem Was wszystkich nagrodzić. No, ale udało mi się wyłonić trójkę zwycięzców!

Zestaw do dripa jedzie do Magdaleny Śmieji, za fajny pomysł z próbkami różnych kaw oraz starszego pana zamawiającego kawę sypaną.

Kenia z LaCabry leci do tandemu Coffee Tea Trip, bo sam uwielbiam podróże z kawą w nieznane miejsca.

Natomiast Brazylia z Solberga & Hansena wędruje do Rob Jara, za rzeczowy realizm Światowego Dnia Kawy.

Gratuluję Wam i wszystkim dziękuję za udział w konkursie! Obiecuję, że jeszcze niejeden będzie na blogu i będziecie mieli okazję znów coś dostać!